آرتا بالابر

قیمت بالابر

استفاده از بالابر چه مزایایی دارد؟ 

بالابر وسیله‌ای بسیار مناسب برای جابجایی و حمل سریع محصول مربوطه می‌باشد برای ساختمان‌های چند طبقه‌ای که دسترسی دشوار است استفاده می‌شود و حمل محصول رو برای شما آسان می‌کند. این بالابرها افراد و محصول را از یک طبقه به طبقه دیگر حمل می‌کنند. برای اصلاع از قیمت بالابر با ما همراه باشید.

تعمیر و نگهداری بالابرهای هیدرولیکی

تعمیر و نگهداری سیستم هیدرولیک یک مسئله بسیار مهم است که باعث می‌شود بالابر شما دوام و بقا زیادی داشته باشد و از خرابی سریع آن جلوگیری می‌کند.

چک لیست سریع که باید با آن آشنا باشید:

 •  چک کردن سطح مایع هیدرولیک:
  اگر نیازی به اضافه کردن مایع هیدرولیک بود اضافه کنید ولی حتما از همان مارک روغن استفاده شود و حتما دقت داشته باشید همه روغن‌های هیدرولیک یکسان نیستند آن‌ها را مخلوط نکنید.
 •  چک کردن فیلترهای مکش و تخلیه:
  شاخص‌های فشارسنج و فیلترفوری چک شود علائم منفی و سایش را بلافاصله جایگزین کنید. حتما تمام لوله‌ها، شلنگ‌های سیستم، نشتی اتصالات لوله….بررسی کنید.
  نشت بیش از حد روغن هیدرولیک یک خطر محصوب می‌شود که در صورت نادیده گرفتن آن باعث گرم شدن زیاد آن و باعث کند شدن عملکرد سیستم می‌شود
 •  چک کردن کردن دمای سیستم به وسیله آشکارسازهای مادون قرمز دستی یا دماسنج داخلی: دامنه دمای سیستم ها باید 110-140ºF باشد و باز هم ممکن است متفاوت باشد.
  در صورتی که حرارت زیاد باشد، عملکرد کولر، مقدار مایعات و تنظیمات شیر را چک کنید.
 • داخل مخزن را با استفاده از چراغ چک کنید:
 • زمانی که هوا وارد پمپ می‌شود در هنگام ورود جریان روغن انجام می‌شود که علائم آن در مخزن عموما به صورت کف نمایان می‌شود. در زمان نشت هوا می‌توانید با استفاده از روغن نقاط مربوطه را پیدا کنید و علل خرابی آن را رفع کنید.
 • کاویتاسیون پیچیده تر از هوادهی است اما تشابه‌هایی با هم دارند.
قیمت بالابر
قیمت بالابر

نکات ایمنی بالابرها

استفاده از بالابرها همیشه تلفات جانی و مالی زیادی همراه بوده است و به همین منظور بخشنامه‌های متفاوتی ارائه شده برای کاربران این وسیله توسط ارگان‌های نظارت بر ایمنی، این بخشنامه نکات ایمنی رو گوشزد میکند.

 • باید حتما تجهیزات مورد تایید شورای عالی حفاظت فنی باشد. کارفرماها در مراکز مورد تایید شورای عالی حفاظت فنی آموزش‌های لازم را ببینند و مدارک تاییدیه مربوطه را به وزارت کار و امور اجتماعی ارائه کنند. البته فراموش نشود که یک نسخه از این تاییدیه باید نزد کارفرما باقی بماند.

استفاده از بالابر چه حوادثی را به همراه دارد؟

 • نبودن قطعه تسمه دینام به حفاظ ممکن است انگشتان نیروی کار شما قطع شود و این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که دست نیروی کار شما به تسمه نزدیک باشد و حین کار با این دستگاه اتفاق بیوفتد. وجود یک حفاظ الزامی است و باعث جلگویری از حوادث احتمالی می‌شود.
 •  استفاده غیر اصولی از بالابر باعث واژگونی آن می‌شود البته باید به این دقت داشته باشید که فقط تصیر کارگر شما نخواهد بود بلکه باید نظارت شود که به گارگرشما آموزش استفاده از دستگاه داده شده است یا خیر
 • در اثر برخورد بخش‌های مختلف بالابر با شبکه‌های انتقال برق برق گرفتگی اتفاق می‌افتد و باعث می‌شود قسمت‌های دیگه دستگاه برق دار شوند.
قیمت بالابر
قیمت بالابر

انواع بالابر 

بالابر هیدرولیک که به عنوان آسانسور هیدرولیک نیز شناخته می‌شود، نوعی آسانسور است که از فشار سیال برای بلند کردن و پایین آوردن سکو یا کابین استفاده می‌کند. معمولاً در ساختمان‌ها و سایر سازه‌ها برای انتقال افراد، وسایل نقلیه یا کالاها بین سطوح مختلف استفاده می‌شود.

بالابر خودرو وسیله ای هیدرولیک یا مکانیکی است که برای بلند کردن وسایل نقلیه از زمین به منظور نگهداری، تعمیرات یا نگهداری استفاده می شود. این شامل یک پلت فرم یا بازوهایی است که با استفاده از یک سیستم هیدرولیک یا مکانیزم مکانیکی می توان آنها را بالا یا پایین آورد. بالابر خودرو انواع مختلفی دارد، از جمله بالابر دو پایه، بالابر چهار پایه، بالابر قیچی و بالابر قابل حمل. آنها معمولا در تعمیرگاه‌های خودرو، گاراژها و کارگاه های خانگی علاقه مندان به خودرو استفاده می شوند. بالابر خودرو دسترسی بهتری به قسمت زیرین وسایل نقلیه را فراهم می‌کند و کار بر روی قطعاتی مانند لاستیک‌ها، ترمزها و سیستم‌های اگزوز را آسان تر می‌کند.

بالابر نفربر هیدرولیکی یک وسیله کاربردی برای حمل بار به ارتفاع بالاتر مورد استفاده قرار می گیرد در موارد دیگر برای انجام برخی امور افراد را در راستای عمودی در ارتفاع مورد نیاز قرار می دهد.

بالابر هیدرولیکی ثابت در خط تولید و انبارهایی که بارهای سنگین را جابجا می‌کنند و در خالی کردن بارها از کامیون، کانتینرها و خودروها کاربرد دارد. چاهک برای این‌گونه از ماشین‌آلات برای قرار گرفتن در آن الزامی می‌باشد.

می‌توان گفت یکی از نگرانی‌های افراد سالمند و معلولین رفت‌ و آمد آسان بین طبقات آپارتمان و ساختمان می‌باشد. بالابر ویلچری هیدرولیکی وسیله‌ای کارآمد برای حمل‌ و نقل سالمندان و معلولین با سرعت‌ عمل بالا و راحتی کار می‌باشد.

در هنگام استفاده از بالابر چه نکاتی رو باید توجه کنیم؟

 • برای جلوگیری از اتفاقات ناگوار باید شاسی دستگاه توسط سیم‌های قوی از پشت به ستون‌های اطراف بسته شود برای همین استفاده از کیسه‌های گچ و سیمان کافی نیست.
 • شاسی بالابر باید دقیقا روی تیر اصلی ساختمان و تیرهای باربر قرار بگیرند اگر قصد استفاده از بالابر بر روی سقف رو دارید چرا که محل نصب بالابر باید مقاومت لازم را داشته باشد.
 • فرد مسئول باید نظارت فنی بر روی مکان مورد استفاده انجام دهد.
 • در زمان نصب بالابر عبور و مرور در قسمت‌های پایین ممنوع می‌باشد.
 •  فرد مسئول باید وظیفه انجام تعمیرات و تنظیمات بالابر را بر عهده داشته باشد و کارگران نباید دخالت کنند.
 •  خوردن و آشامیدن و استعمال دخانیت در زمان استفاده از آن ممنوع است.
 •  بررسی‌های مورد نیاز باید به صورت هفتگی و منظم انجام شود و گزارشی برای سرپرست ایمنی تهیه شود.
 • از سیستم اتصال به زمین آن مطمئن شوید.
 •  اگر دید کافی نداشته باشد مسئول بالابر باید یک فرد به آن کمک کند.
 •  کار با بالابر در شرایط جوی ممنوع است.
 •  تجهیزات برقی باید فاصله داشته باشد با محل نصب بالابر چرا که در زمان جابجایی و استفاده از بالابر با مشکل مواجه نشوید به خاطر این که رفت و آمد در اطراف زیاد است و در اطراف محل نصب احتمال سقوط افراد وجود نداشته باشه.
 •  در مکان‌هایی که رفت و آمد زیاد است نباید از بالابرها استفاده شود اما اگر چاره دیگری نداشتید باید قسمت‌هایی از مسیر مسدود شود و در آن مکان باید چراغ چشمک زن یا علامت خطر گذاشته شود.

برای آگاهی از کمترین قیمت بالابر از مجموعه آرتا بالابر با مشاوران و کارشناسان ما همراه باشید.

12 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×