بالابر هیدرولیکی

بالابر هیدرولیکی

بالابر هیدرولیکی

 

 بالابر هیدرولیکی توسط سیستم هیدرولیک شروع به فعالیت می‌نماید و جسم مشخصی را به‌صورت عمودی بالا و پایین حرکت می‌دهد. همین عملیات بالابردن جسم یا نفر توسط فشار واردشده به سیالی که در سیلندر هیدرولیکی می‌باشد صورت می‌پذیرد.

 این ماشین‌آلات یا به روش با کابین و یا به‌صورت کفی تولید می‌گردند.

اگر بالابر هیدرولیکی برای منزل نصب شود معمولاً جهت حفظ و ایمنی افراد با کابین می‌باشد، اما اگر در مغازه، کارگاه یا ماشین بر مورداستفاده قرار گیرد به روش کفی تولید و ارائه می‌گردد.

 بالابر هیدرولیکی به چه صورت برای بالا و پایین آوردن جسم، ماشین‌آلات و تجهیزات ایجاد نیرو می‌نماید

 در بالابر هیدرولیکی مخزن روغن قرار گرفته‌است. برای شروع به فعالیت این ماشین‌آلات، نیروی برق پمپ را روشن می‌نماید که این عمل باعث ایجاد حرکت در پیستون‌ها توسط روغنی که در مخزن وجود دارد، می‌شود. که طی مراحل ذکر شده، این دستگاه شروع به کار کردن می‌نماید.

 اگر بخواهیم مراحل پایین آمدن بالابر را بیان نماییم، دقیقاً بالعکس اقدامات بالا رفتن صورت می‌گیرد. به این صورت که روغن موجود در مخزن روغن توسط نیروی برق جمع‌شده و این عملکرد منجر به برداشته شدن فشار از روی پیستون‌ها می‌گردد، درنتیجه بالابر به سمت پایین هدایت می‌گردد.

 

 

 قطعات مهم بالابر هیدرولیکی

 • مخزن روغن
 • سیلندر
 • پیستون
 • پمپ
 • شیر فلکه

 

 نحوه‌ نصب بالابر 

بالابر هیدرولیکی که توسط سیستم هیدرولیک وظیفه بالا بردن را به‌عهده دارد شامل اتاقی مخصوص که دارای پمپ و موتور می‌باشد، است. طبق معمول نصب این دستگاه باید در محل صورت پذیرد اما باید اشاره کنیم که این ماشین‌آلات اگر از قیمت کمتری نسبت‌به موارد مشابه خود برخوردار باشد به‌طور آماده در صنایع و کارگاه‌ها تولید می‌گردد و سپس در محل پروژه جای‌گذاری می‌شوند، که البته ممکن است در این روش به‌علت ساده گرفتن در نصب خطراتی به‌همراه داشته باشد.

 درنهایت نصب بالابر در محل بهترین و اصولی‌ترین روش نصب می‌باشد.

شما کارفرمایان عزیز اگر قصد تهیه بالابر هیدرولیکی ثابت را دارید می‌توانید قبل‌از نصب با کارشناسان آرتا بالابر مشاوره نمایید. کارشناسان محل را مورد بررسی قرار می‌دهند تا بهترین مکان را جهت نصب این دستگاه مورد تایید قرار دهند.

 

 

 مزایای استفاده از بالابر هیدرولیکی

 • ایمنی بسیار بالایی برای سرنشین و یا ماشین‌آلات دارد.
 • نسبت‌به کاربردشان از قیمت‌های مناسبی برخوردار هستند.
 • در هنگام حرکت کردن هیچ‌گونه صدای آزاردهنده‌ای ندارند.
 • نصب و به راه انداختن آن بسیار راحت و با سرعت انجام می‌گیرد، همچنین هزینه نصب این ماشین‌آلات پایین می‌باشد.
 • با توجه به مساحت و شرایط مکان‌های مختلف، امکان شخصی‌سازی وجود دارد.
 • در صورت بروز مشکل در این ماشین‌آلات، متناسب با سرعت نشت روغن، کابین با سرعت کمتری به پایین حرکت می‌کند.

 

 

 معایب

 • این نوع محصولات به دلیل این‌که از روغن و سیلندر استفاده می‌کند، در هنگام حرکت به سمت بالا سرعت زیادی ندارد، بنابراین برای ساختمان‌هایی که دارای طبقات زیادی هستند کاربرد ندارد.
 • مصرف انرژی در این نوع ماشین‌آلات بالا می‌باشد.
 • امکان نشت روغن وجود دارد که البته لازم به ذکر است در سیستم‌های جدید مشکل پدید نمی‌آید.

 

کاربرد بالابر هیدرولیکی

 این نوع بالابرها بسته به نیاز کارفرما در مکان‌های متفاوت، کاربردشان مختلف می‌باشد.

 به‌عنوان مثال در آپارتمان‌ها و منازل مسکونی به‌عنوان بالابر نفربر و باربر، در فروشگاه‌ها و انبارها به‌صورت نفربر هیدرولیکی یا بالابر هیدرولیکی، در صنایع ماشین‌آلات به‌صورت خودروبر هیدرولیکی کاربرد چشمگیری دارد.

 همچنین به‌صورت ثابت و متحرک نیز کاربرد داشته و مورد استفاده در ماشین‌آلات شهرداری می‌باشد.

 

 

 قیمت و خرید بالابر هیدرولیکی

این نوع دستگاه‌ها بسته به کاربردشان دارای قیمت متفاوتی می‌باشند. برخی از کاربردشان در تعیین قیمت عبارت‌اند از: متحرک و ثابت بودن، میزان باری که می‌تواند بالا ببرد، با کابین یا کفی بودنشان، بدنه پمپ و فلکه و از لحاظ ایمنی بار و نفر به چه صورت می‌باشد و …

 برای اطلاع یافتن از قیمت بالابر و انواع آن می‌توانید با شماره‌های موجود در سایت یا از طریق واتساپ با کارشناسان آرتا بالابر ارتباط برقرار نمایید تا ضمن آگاهی از قیمت، خرید اطمینان‌بخشی را تجربه نمایید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 14 میانگین: 5]

2 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×