آرتا بالابر

قیمت جک پالت

 • بررسی قیمت جک پالت دستی و برقی

جک پالت، دستی یا برقی؟

استفاده از پالت‌ها در مصارف صنعتی بسیار گسترده شده است و کمتر انبار داری‌ای است که از پالت استفاده نکند. حال برای بلند کردن و جابه‌جایی این پالت‌ها باید از ابزار جک پالت استفاده کرد. به دلیل تنوع این ابزار در بازار، قیمت جک پالت بر اساس دسته بندی و نوع آن متفاوت است.

در دسته بندی جک پالت، به دو نوع دستی و برقی آن می‌توانیم اشاره کنیم.

به‌دلیل تنوع، قیمت جک پالت دستی متفاوت بررسی می‌شود. همچنین دسته برقی نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مشخصات مهم و کلی که در اکثر لیفتراک‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد و بر قیمت تاثیر گذار است عبارت‌اند از:

 • وزن خالص دستگاه
 • ظرفیت حمل بار
 • قطر چرخ شاخک‌ها
 • قطر چرخ فرمان آن
 • حداقل ارتفاع شاخک‌های آن
 • حداکثر ارتفاع بالابری لیفتراک (که معمولا 20 است)
 • طول کل لیفتراک
 • ارتفاع کلی در برابر دسته
 • اندازه شاخک‌های دستگاه
 • فاصله‌ای که شاخک‌ها از بیرون دستگاه با یکدیگر دارند
 • شعاع گردش شاخک‌های لیفتراک

قیمت لیفتراک دستی:

لیفتراک دستی چندین نوع دارد که در مجموعه آرتا بالابر به فروش می‌رسند و پشتیبانی می‌شوند.

حال با بررسی آنها می‌خواهیم به تنوع و تفاوت در قیمت جک پالت بپردازیم:

قیمت جک پالت
قیمت جک پالت
 • استاندارد: مطابق استاندارهای ساخت لیفتراک، جک پالت استاندارد از بهترین و پرمصرف ترین لیفتراک‌های تولیدی می‌باشد که دارای استانداردهای مخصوصی‌ست. شرایط نگهداری از این لیفتراک نیز مهم است که باید به آن توجه شود.

این وسیله در انبارهای کوچک برای حمل بار استفاده می‌شود. چرخ‌های به کار رفته در لیفتراک استاندارد چند نوع هستند که باعث تفاوت در قیمت جک پالت می‌شوند. بطور مثال چرخ‌ها از جنس تفلون سخت پلی آمید (که ضد سایش است)، پلی یورتان (که نرمتر است) و چدن می‌باشند.

قابلیت حمل 2 الی 3 تن بار، بلندکردن بار تا 20 سانتی‌متر، اسکلت‌بندی با ورق 4 میل، شاخک 120 در 60 سانتی‌متری و وزن 75 تا 85 کیلوگرمی از شاخص‌هایی‌ست که در قیمت جک پالت تاثیر دارد.

از زیر مجموعه‌های جک پالت استاندارد، لیفتراک 3 تنی و 5 تنی است. استفاده از این لیفتراک‌ها نیز بسیار متداول است. جوشکاری مناسب، عرض قابل تغییر، طول استاندارد و حمل تناژ 3 تنی  قیمت جک پالت 3تنی را مناسب می‌کند.

جک پالت دیگری نیز در این شاخه می‌گنجد که قابلیت حمل 5 تن را دارد. این قدرت حمل تناژی بسیار بالاست ولی بدلیل ویژگی‌های متناسب آن انتخاب خوبی برای خرید لیفتراک ظرفیت بالاست.

برای اطلاع از این قیمت‌ها با مجموعه آرتابالابر ارتباط بگیرید.

قیمت جک پالت
قیمت جک پالت
 • قیچی: اگر به‌دنبال جک پالتی باشیم که چندکاربرد دیگر هم داشته باشد، مناسب‌ترین انتخاب استفاده از لیفتراک دستی قیچی است. این دستگاه دارای سکوی بخصوصی‌ست که شامل استاکر، میز هیدرولیک و خود جک پالت است.

این لیفتراک بار را بر روی سکوی خود حمل می‌کند. البته ارتفاع سکو به نحوی‌ست که اپراتور لیفتراک هنگام بارگیری خسته نشده و به راحتی پالت را بارگذاری می‌کند.

جک هیدرولیک قیچی تا ارتفاع 80 سانتی‌متر بار را بالا می‌آورد؛ اندازه استانداردی که برای استفاده‌های مختلف متناسب است. درعین حال طول و عرض آن هم اندازه با لیفتراک استاندارد است. بارگیری آن بین 1 الی 1.5 تن است.

در عین حال می‌تواند بارهای کمتر از 300 کیلوگرم را سریع‌تر بارگذاری کند که بسیار کاربردی‌ست.

چرخ‌های پلی اورتانی از سایش این محصول جلوگیری می‌کنند. فیکسچرهای آن نیز می‌توانند چرخش اتوماتیک به عقب داشته باشند و ایمنی و ثبات را هم حفظ کنند.

تمام ویژگی‌های گفته شده  به همراه آپشن‌های زیاد آن برای مصرف کنندگان به صرفه است و قیمت جک پالت قیچی بهینه و مناسب است.

قیمت جک پالت
قیمت جک پالت باریک
 • باریک: لیفتراک نوع خاص، که ویژگی‌های منحصرا خاص و شاخصی دارد. این لیفتراک می‌تواند پالت‌هایی که ورودی آنها کمتر از 8 سانتی‌متر است را نیز جابه جا کند (برخلاف دیگر پالت‌ها که این اندازه را ساپورت نمی‌کنند).

پس می‌توان گفت قیمت جک پالت در نوع باریک آن بالا می‌باشد.

خصوصیات دیگر نظیر قابلیت حمل بار در تناژ 5 تن و شاخک‌های 30 تا 50 سانتی‌متری از ویژگی‌های مهم آن است بر قیمت لیفتراک باریک تاثیرگذار است.

قیمت جک پالت
قیمت جک پالت
 • بلند: اگر نیاز به حمل بار برای ارتفاعی بلند به طور مثال 2 متر داشته باشیم، نیازمند لیفتراک بلند هستیم. در صنایعی مثل قالی‌بافی یا ریسندگی، جک پالت بلند بسیار کاربردی‌ست.

این تفاوت سایز، باعث افزایش قیمت جک پالت در نوع بلند شده و جزو دسته لیفتراک‌های گران می‌باشد. قابلیت حمل بار 3 تنی و طول شاخک 200 سانتی‌متری از ویژگی‌های فنی آن است.

فاکتورهای دیگری مثل چرخ‌های پلی اورتانی، پمپ برای فرستادن پالت‌ها در ارتفاع بالا و ورق 4 و 16 میل بکار رفته درآن بر قیمت لیفتراک تاثیر می‌گذارند.

 • استیل یا گالوانیزه: اگر لیفتراکی نیاز دارید که باید در برابر زنگ‌زدگی و رطوبت مقاومت داشته باشد، استیل بهترین نوع است. محیطی مثل سردخانه مثالی برای این لیفتراک است. همچنین مقاومت در برابر مواد شیمیایی مورد دیگر است.

خصوصیاتی مثل وزن 75 تا 85 کیلوگرمی، طول وعرض 115 در 55 سانتی‌متری و حمل تناژ 2 تا 3 تنی از دیگر ویژگی‌هاست. روکش ورق روی و کربنی فاکتور دیگری‌ست که بر قیمت جک پالت استیل تاثیر می‌گذارد.

 • پهن: اگر بخواهیم محصول‌های که عرض آنها بیشتر از پالت‌های عادی است، مثل سردخانه‌های صنعتی و یخچال‌ها را حمل کنیم، نیازمندیم لیفتراکی که عرض بیش از 50 دارد را به کار ببریم.

فاصله بین شاخک‌ها 130 سانتی‌متر است که برای حالت مورد نظر ایده‌آل است. همچنین وجود پمپ هیدرولیک که به دسته جک متصل است، به روندکار کمک کرده اما بر قیمت جک پالت از نوع پهن تاثیر گذار است.

جابه‌جایی بار 3 تن، 8 چرخ نصب شده روی لیفتراک که برای هدایت جلو و عقب استفاده می‌شود و ورق 4 میل از خصوصیاتی‌ست که قیمت لیفتراک پهن را افزایش می‌دهد.

 • رول بر: پالت‌هایی که به شکل رول هستند، مانند غلطک، کابل قرقره و غیره، نیازمند لیفتراک رول بر هستند. درنتیجه قیمت جک پالت رول بر بدلیل قرارگیری آن در دسته لیفتراک‌های خاص، قیمت خود را دارد.

ضخامت کم ورق فلزی، این لیفتراک را ظریف و محکم می‌کند. چرخ‌های پلی اورتانی قوی باعث استحکام دربرابر سایش می‌شود. پمپ بکار گرفته در آن نیز اکثرا قابل تعمیر است. این ویژگیها سبب تفاوت در قیمت جک پالت رول بر می‌شود.

قیمت جک پالت
قیمت جک پالت

جک پالت‌های برقی:

استفاده از باطری‌های الکتریکی و نیروی برق، جابه‌جایی پالت‌ها را در کمترین سرعت بدون صدا انجام می‌دهد. به همین منظور لیفتراک برقی تولید شده این قابلیت را ایجاد کرده است.

قیمت جک پالت از نوع برقی بستگی به نیمه اتوماتیک یا تمام اتوماتیک بودن آن دارد. ولی در عین حال بدلیل مصرف برق و ویژگیهای دیگر، قیمت لیفتراک برقی با جک پالتهای دستی متفاوت است.

برای آگاهی از قیمت‌ها به لیست‌های ارائه شده در سایت آرتابالابر مراجعه کنید.

4 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×